ایرنا/ مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: مردم به منظور رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ سلامت خود از خرید ماهی از دست‌فروشان دوره گرد خودداری کنند.
مجتبی ورمقانی اظهار داشت: این افراد و مکان‌های عرضه آنها به دلیل رعایت نکردن شرایط نگهداری و عرضه غیر بهداشتی ماهی موجب می‌شود ماهی در مدت زمان کمی فاسد و احتمال مسمومیت و آلودگی برای مصرف کننده به وجود آورد.
وی اضافه کرد: درخواست می‌شود مردم برای حفظ سلامت خود و خانواده از خرید ماهی از افراد دست فروش که اقدام به عرضه غیر مجاز ماهی می‌کنند به طور جدی خودداری کنند ضمن اینکه اداره کل دامپزشکی کردستان مراکز تهیه و عرضه فراورده‌های شیلاتی را در کنار مراکز تهیه و عرضه مواد خام دامی مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌دهد.
ورمقانی یادآور شد: در آخرین اقدام دامپزشکی کردستان با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی مرتبط در شهرستان دیواندره از فعالیت برخی دستفروشان ماهی جلوگیری به عمل آوردیم.
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در نیمه اول امسال ۳۰۹ هزار و ۶۱۵ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف در این استان کشف و ضبط شد.
وی تاکید کرد: این میزان موادم غیرقابل مصرف در قالب چهار هزار و ۷۷۵ مورد تخلف شناسایی شده در ۶۸ هزار و ۹۷۲ مورد بازدید دامپزشکی از مراکز عرضه، تولید و نگهداری فرآورده‌های خام دامی کشف شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34