فارس/ روح‌الله شیرازی طی بازدید از دفتر پایگاه منظر فرهنگی هورامان با اشاره به فعالیت‌های مثبت این پایگاه از رونمایی اطلس باستان شناسی هورامان با هماهنگی دفتر امور پایگاه های وزارت میراث فرهنگی خبر داد.
شیرازی با تقدیر از فعالیت‌های به عمل آمده و تائید اجرای آنها، بر حمایت‌های پژوهشکده از طرح‌های مطالعاتی پایگاه هورامان تاکید کرد.
وی گفت: کار ارزشمندی در راستای تهیه اطلس باستان شناسی هورامان انجام شده و تلاش می‌کنیم پس از تائید نهایی کارشناسان پژوهشکده میراث با هماهنگی دفتر امور پایگاه‌ها رونمایی ویژه‌ای از آن انجام شود.
ملک‌زاده مدیر پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور نیز با اشاره به روند صحیح مطالعات صورت گرفته در پایگاه گفت: علاوه بر مطالعات ارزشمند باستان‌شناسی هورامان که توسط پایگاه هورامان به انجام رسیده در زمینه‌هایی غیر از باستان شناسی از جمله تهیه اطلس ابنیه و بافت و اطلس مردم شناسی هورامان پژوهشگاه میراث از پایگاه و فعالیت‌های آن حمایت می‌کند.
علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان نیز نکاتی در خصوص اهمیت منطقه هورامان و روند تکمیل ثبت جهانی آن بیان کرد و اظهار داشت:‌ تعیین عرصه و حریم محوطه‌های شاخصی که در این بررسی‌ها مشخص شده‌اند در اولویت برنامه های این معاونت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34