ایرنا/معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال ریال تسهیلات بلاعوض برای پرداخت به کشاورزان خسارت دیده از سیل در استان اختصاص یافته و این اعتبار تا پایان آبان به بهره برداران حوزه کشاورزی پرداخت می شود.
رمضان بیدارمغز اظهار داشت: این میزان اعتبار به کشاورزان حوزه های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد مانند گلخانه ها، زراعت، باغداری، شیلات و سایر شاخه های کشاورزی خسارت دیده از سیل که در سامانه ثبت شده پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: ۱۶۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی قرض الحسنه برای پرداخت به کشاورزان خسارت دیده از سیل فروردین سال جاری استان پیش بینی شده که ۹۰درصد از متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده‌اند.
معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: روند پرداخت تسهیلات بانکی حوزه کشاورزی مطلوب نیست و نیاز است که بانک ها در این زمینه همکاری بیشتری با کشاورزان سیل زده داشته باشند.
وی ابراز داشت: تاکنون بیش از پنج هزار بهره برداران سیل زده حوزه کشاورزی استان در سامانه ثبت نام کرده اند که کارشناسان میزان خسارت وارد شده به این کشاورزان را ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
وی عنوان کرد: بررسی های کارشناسی برای برآورد میزان خسارت ها از سوی کارشناسان در شهرستان ها انجام شده و در مرکز استان نیز در مراحل پایانی است.
کهگیلویه و بویراحمد پس از یک دهه خشکسالی در سال زراعی گذشته شاهد بارندگی های مطلوبی بود.
به گفته مسئولان آب منطقه ای استان میزان بارش باران در مناطق مختلف بین ۴۰۰ تا ۲ هزار میلیمتر گزارش شده بود.
دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش‌ترین‌ها اعلام کرد.
کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277