ایسنا/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: لایروبی، اصلاح مسیر و ساماندهی رودخانه‌های استان در ۸ بازه اضطراری و اولویت‌دار دیگر در هفته گذشته آغاز شده و در ۸ بازه کاری دیگر در حال تجهیز کارگاه است.
رضا میرزایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عملیات لایروبی، اصلاح مسیر و ساماندهی رودخانه کشکان در محدوده روستای افرینه تا تلمبه‌خانه شرکت نفت و همچنین در دو نقطه از روستای روبند جلگه خلج تا پیچ بابابهرام و محدوده اردوگاه ملاوی که به علت تغییر مسیر رودخانه کشکان، جاده ارتباطی خرم‌آباد به پل‌دختر به‌طور کامل قطع گردیده بود، آغاز شده است.
وی تصریح کرد: عملیات لایروبی در منطقه چمنار دورود و در دو نقطه از شهرستان بروجرد در محدوده روستاهای کپر جودکی و آب گرمه نیز در حال انجام است.
میرزایی ادامه داد: عملیات ساماندهی روستاهای چم گرداب پل‌دختر در رودخانه سیمره و ده محسن شهرستان خرم‌آباد نیز شروع شده است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان اضافه کرد: عملیات لایروبی و ساماندهی هشت بازه کاری فوق‌الذکر تا قبل از فصل زمستان به اتمام می‌رسند.
وی بیان کرد: پیمانکاران ساماندهی و لایروبی هشت بازه کاری اولویت‌دار دیگر شامل زورانتل و دمرود افرینه پل‌دختر، روستاهای حاج خدیجه، میان گلال و علی محمد بیگی خرم‌آباد و چم دیوان، زوراندول و چم حسین شهرستان چگنی انتخاب شده و در حال تجهیز کارگاه هستند.
میرزایی تصریح کرد: پروژه‌های ساماندهی و لایروبی و بازسازی تأسیسات آبی شهرستان‌های الیگودرز، ازنا، دلفان و کوهدشت و تکمیل سرریز سد مروک دورود نیز طی روزهای آینده تعیین تکلیف و با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: پیمانکار طرح آبخوان‌داری، تغذیه مصنوعی و بخش سیلاب دشت رومشکان و بازسازی تأسیسات آبی سد هاله کوهدشت نیز مشخص شده و در مرحله انعقاد قرارداد هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9