باشگاه خبرنگاران/بر اثر وقوع حادثه گازگرفتگی در شهرستان تفرش خانمی ۶۸ ساله در یکی از منازل روستایی این شهرستان مسموم و جان خود را از دست داد.
در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که مسیر لوله‌های بخاری به علت لانه سازی پرندگان مسدود شده و این حادثه ناگوار رخ داده است.
بی توجه بودن به هشدار‌های کارشناسان ایمنی، موجب شده تا استان مرکزی در رتبه‌های اول مرگ و میر‌ها بر اثر گازگرفتگی قرار گیرد.
رضایی مدیرکل پزشک قانونی استان مرکزی گفت: استان مرکزی بعد از خراسان شمالی و سمنان سومین استان از نظر تعداد مرگ و میر بر اثر گازگرفتگی است.
بررسی اتصالات و بست‌های مربوط به لوله‌ها و شیلنگ‌های گاز، آزمایش نشت گاز با کف و اسفنج، دقت به اینکه آیا شعله وسیله گازسوز آبی می‌سوزد یا خیر از جمله روش‌هایی است که می‌تواند در جلوگیری از گازگرفتگی کمک کند.
همچنین نصب و کنترل صحیح دودکش‌های بخاری وسایل گازسوز که جریان گاز منواکسیدکربن را از خود عبور می‌دهد تا حدود بسیاری از میزان خطر گازگرفتگی جلوگیری می‌کند.
حالت تهوع، سردرد، سرگیجه از علائم گازگرفتگی هستند و اگر در محیط بسته‌ای که با وسیله گاز سوز گرم می‌شود، قرار گرفتید و دچار این حالات شدید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید و هرچه سریعتر از محیط خارج شوید و با شماره‌های ۱۲۵ و ۱۱۵ تماس بگیرید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f