تسنیم/مدیرکل گمرک استان سمنان از صادرات ۱۵۶ هزار تن کالا از این استان به ۴۵ کشور جهان طی هفت‌ماهه نخست امسال خبر داد.
علی سعدالدین پیش از ظهر امروز در نشست خبری به ارائه گزارشی از صادرات و واردات انجام‌شده طی هفت‌ماهه گذشته در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: ارزش دلاری صادرات انجام‌شده در هفت‌ماهه نخست سال 98 از استان سمنان به دیگر کشورهای جهان به میزان 136 میلیون و 509 هزار دلار بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در مقایسه محصولات صادراتی استان سمنان در طول هفت‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی 21 درصد کاهش و به لحاظ ریالی 51 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرک استان سمنان بیان داشت: سود سوزآور، فرو سیلیسیوم، کرک و پشم حلاجی‌شده، کربنات دی سدیم، پودر لباس‌شویی، کابل زمینی، کولر ازجمله محصولات صادرات شده از استان سمنان به مقصد کشورهایی نظیر اندونزی، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، هنگ‌کنگ، تایوان بوده است.
سعدالدین درآمد هفت‌ماهه نخست گمرک استان سمنان را از ابتدای امسال تا پایان مهرماه را با احتساب ضمانت‌نامه‌ها 162 میلیارد ریال عنوان کرد.
وی در مورد واردات کالا به استان سمنان نیز از ابتدای سال تا پایان مهرماه گفت: 9 هزار و 789 تن کالا در این مدت‌زمان واردشده است.
مدیرکل گمرک استان سمنان ارزش دلاری کالاهای وارداتی 28 میلیون و 750 هزار دلار عنوان کرد و افزود: میزان واردات استان سمنان ازلحاظ وزنی 10 درصد و ازلحاظ ارزی نیز 21 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
سعدالدین بیان داشت: این کالاهای وارداتی از 19 کشور جهان نظیر چین، هلند، ازبکستان، ترکیه و ایتالیا به استان سمنان واردشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c