ایرنا/نخستین بارش برف پاییزی که یکشنبه شب ارتفاعات خراسان شمالی را سفیدپوش کرد، موجب کندی تردد در گردنه اسدلی مسیر بجنورد به اسفراین شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی روز دوشنبه گفت: بارش برف در گردنه اسدلی شب گذشته گزارش شد که راهداران شهرستان بجنورد برای تامین ایمنی راه، نسبت به برف روبی این محور اقدام کردند.
علی اصغر بدیعی مقدم با بیان اینکه این نخستین اعزام راهداران برای برف روبی در سطح جاده های استان است اظهار داشت: راهداران همچنین نسبت به شن و نمک پاشی در مسیر گردنه اسدلی اقدام کردند.
بخشدار بخش سرحد شیروان هم گفت: نخستین بارش برف پاییزی ارتفاعات منطقه گردشگری گلیل این شهرستان را سفیدپوش کرد که موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: در شبانه روز گذشته، بیشترین بارندگی استان از ایستگاه طبر در شهرستان جاجرم با ۱۳.۳ میلی متر گزارش شده است و پس از آن، اسفراین 13 و لوجلی در شیروان هم ۱۲.۸ میلی متر بارندگی داشته است.
هادی هادی زاده اظهار داشت: بجنورد هم در این مدت، ۳.۱ میلی متر بارندگی داشته است.
وی گفت: همچنین در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای منفی ۱ درجه سانتیگراد سردترین و مهمانک شهرستان مانه و سملقان با بیشنه دمای ۱۹ درجه سانتیگراد، گرم ترین نقطه استان بوده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: بیشینه دمای بجنورد هم ۱۴ و کمینه دمای آن ۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
هواشناسی خراسان شمالی هم برای امروز کاهش پنج تا هشت درجه ای دمای هوا پیش بینی کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45