شبستان/ارسلان زارع امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی گیلان که با حضور سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد ضمن اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: استکبار در طول تاریخ هیچگاه نتوانسته شاهد عزت و سربلندی ایران اسلامی باشد و این نگرش و سیاست همواره ادامه دارد و امروز به شکل تروریسم اقتصادی پدیدار شده است.
زارع امنیت امروز جامعه را مرهون همکاری آحاد مردم و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتطامی دانست و گفت: در شرایط کنونی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد گزینه مهم صف‌آرایی درست در مقابل دشمن و ایجاد امنیت است که نیازمند همکاری همه ارگان‌ها با نیروی انتظامی است.
استاندار گیلان بیان کرد: آمارهای دریافتی نشان‌دهنده بهبود شاخص‌های امنیتی طی نیمه نخست سال جاری در گیلان است.
وی با اشاره به کشف اکثریت سرقت‌ها به‌ویژه سرقت‌های مهم و قتل‌های به‌وقوع پیوسته اظهارداشت: این مهم با تلاش پلیس هوشمند، دستگاه قضا و همکاری مردم تحقق یافته است.
زارع در ادامه به گردشگرپذیر بودن گیلان در همه فصول اشاره و بیان کرد: این حجم از گردشگر موجب افزایش ترافیک در معابر درون و برون شهری می‌شود که با همکاری همه دستگاه‌ها شاهد کاهش تصادفات هستیم.
استاندار گیلان با اشاره به مرزی بودن استان آن را زمینه‌ایی برای گسترش مبادلات فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: ۲۰ هزار زائر در ایام اربعین از مرز آستارا وارد ایران شدند و در کمال امنیت و نظم به کشورهای خود عزیمت کردند.
وی با اشاره به رضایت مردم گیلان از پلیس استان خاطرنشان ساخت: حفظ اقتدار توام با رافت، رحمت و محبت به مردم و تلاش در راستای حقوق شهروندی مورد تاکید رییس‌جمهور در دستور کار نیروی انتطامی است.
گفتنی است، در این مراسم از زحمات سردار اسحاقی در مدت ۲ سال خدمت در گیلان قدردانی و سردار کمالی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی استان معرفی شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0