باشگاه خبرنگاران/فرمانده انتظامی اسفراین از کشف ۲ هزار و ۱۳۵ کیلوگرم سرب قاچاق برداشتی از معدن آلبلاغ، در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ جاوید مهری ارزش این محموله معدنی مکشوفه را ۱۴۹ میلیون ریال برآورد کرد و گفت: ماموران پاسگاه سارمران، نزدیک به منطقه معدنی آلبلاغ، در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی خود، موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو نیسان حامل سنگ معدن غیرمجاز سرب شده و آنرا در نزدیکی روستای «اکبر آباد» متوقف کردند.
سرهنگ مهری افزود: پس از بازرسی از این خودرو ۲ هزار و ۱۳۵ کیلوگرم سنگ معدنی سرب کشف، خودرو توقیف و راننده آن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
فرمانده انتظامی اسفراین با بیان اینکه محموله سرب کشف شده تحویل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسفراین شده، گفت: پلیس اسفراین در راستای مبارزه با برداشت غیرمجاز از معادن منطقه، از شهروندان انتظار دارد که در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
برداشت غیرمجاز از معدن تازه یافته شده سرب و روی آلبلاغ اسفراین، که در منطقه‌ای با همین نام واقع است، از ابتدای امسال با هجوم سودجویان به این منطقه همراه شد که با ورود شورای تامین خراسان شمالی در اواخر اردیبهشت ماه، این ناحیه از حضور سودجویان پاکسازی شد، ولی اینک پس از گذشت چند ماه با حضور مجدد برخی افراد محلی و غیرمحلی، برداشت غیرمجاز از این معدن مجددا افزایش یافته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45