فارس/حسین محمدی امروز در شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان همدان با اشاره به نسبت ازدواج به طلاق در همدان خاطرنشان کرد: در مدت ۶ ماهه ۲ هزار و ۸۴۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده که تقریباً در هر شبانه‌روز ۱۵ ازدواج ثبت شده است.
محمدی با بیان اینکه ۸۴۴ مورد طلاق به ثبت رسیده است گفت: نسبت ازدواج به طلاق برابر ۳.۴ بوده است یعنی به ازای تقریباً ۳.۵ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین ازدواج مربوط به گروه سنی زنان ۲۰ تا ۲۴ و مردان ۲۵ تا ۲۹ سال، تک‌سنی زنان ۱۸ سال و ۲۶ سال است تصریح کرد: بیشترین طلاق مربوط به گروه سنی زوجه ۲۵ تا ۲۹ سال و زوج ۳۰ تا ۳۴ سال، تک سنی زوجه ۲۶ سال و زوج ۳۲ سال است.
رئیس ثبت احوال شهرستان همدان با اشاره به اینکه میانگین طول مدت ازدواج(دوام زندگی) در هنگام طلاق ۹.۳۴ سال که شهری ۹.۳۴ سال و روستایی ۷.۳۷ سال بوده است گفت: همکاری مستمر اعضا ثبت وقایع حیاتی شهرستان با اداره ثبت احوال لازم است.
وی با تاکید به احراز هویت فرد زایمان‌کننده به نحو مقتضی در بیمارستان‌ها برای جلوگیری از سوءاستفاده و جابه‎جایی احتمالی افزود: اعلام گزارش فوت توسط دهیاران، مربوط به متوفیانی که محل سکونت آنها روستای محل دفن نیست مورد توجه باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e