صدا و سیما/رضا خسروجردی گفت: نمونه آزمایشات انجام شده در خصوص مسمومیت در انتظار نتیجه آزمایشات 51کودک و نوجوان در روستای صدخرو سبزوار، در همان لحظات اولیه توسط این مرکز دریافت و به مشهد و سبزوار ارسال شد که منتظر جواب آزمایشات هستیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن با اشاره به اینکه مطالب منتشره در فضای مجازی مبنی بر وجود متادون، آمفتامین و دیازپام در غذای مسمومین باید توسط کارشناسان خبره بررسی شود، افزود: بعد از دریافت جواب آزمایشات ارسالی اعلام نظر خواهیم کرد.
در همین زمینه محمد باقرزاده، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: تا بررسی دقیق موضوع و اعلام نتایج آزمایشات، هیچ نظری نمی دهیم.
وی، بدون تأیید یا رد مطالب منتشر شده در رابطه با مقصران احتمالی حادثه، بیان کرد: وظیفه ما حفظ سلامت مردم است و به نحو احسن از همان دقایق ابتدایی پیگیر موضوع بودیم و اقدامات لازم انجام شد و همه بیماران به جز یک نفر، از بیمارستان مرخص شدند.
در اولین ساعات روز جمعه دهم مهرماه تعدادی از اهالی روستای صدخرو در یک مراسم مذهبی بعد از صرف غذا، با علائم مسمومیت به مرکز خدمات جامع سلامت داورزن مراجعه کردند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید