ایسنا/سازمان انتقال خون خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای با اعلام اینکه در حال حاضر ذخایر خونی رو به کاهش است، از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) درخواست کرد تا با حضور در پایگاه‌ها و اهداء خون، به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
در این اطلاعیه با اشاره به کاهش مراجعه مردم به پایگاه‌ها، تصریح شده که در حال حاضر ذخایر خونی موجود سیر نزولی یافته که با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش مواجه خواهد شد.
سازمان انتقال خون استان با تاکید بر اینکه نیاز به خون همیشه هست، اعلام کرد که پایگاه‌های اهداء خون مشهد مقدس شامل پایگاه‌های ذیل است:
- پایگاه امام رضا(ع)، واقع در میدان شریعتی(تقی‌آباد) ابتدای خیابان دانشگاه
- پایگاه امید، واقع در نیش خیابان شیرازی 3 طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید
- پایگاه شهید کریمی، واقع در بلوار شریعتی 28 منطقه قاسم‌آباد
- پایگاه میلاد، واقع در بلوار استقلال بین استقلال 2 و 4
- پایگاه مهر، واقع در نبش بلوار ابوطالب 33
- پایگاه ثامن در پارکینگ شماره 4 بازارچه شهید آستانه‌پرست ورودی حرم مطهر
پایگاه امام رضا(ع) در نوبت صبح و عصر و سایر پایگاه‌ها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود. ساعت پذیرش پایگاه‌ها در نوبت صبح از 7:45 الی 13 و در نوبت عصر از 14:30 الی 18:45 است.
در این اطلاعیه ضمن استمداد از کلیه واجدین شرایط اهداء خون، نیاز به همه گروه‌های خونی تاکید شده و با پوزش از داوطلبانی که به دلیل کمبود امکانات پایگاه‌ها ممکن است مدتی را در انتظار بمانند، از مراجعان درخواست شده در این صورت با تکمیل برگه‌های نذر خون موجود در پایگاه‌ها و مراجعه و ارائه آن در روزهای آتی، به صورت خارج از نوبت، در هر پایگاه پذیرش شده و اقدام به اهداء خون نمایند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید