ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری با وزش بادهای شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود و دریانوردان هوشیار باشند.
پیام مساعدی افزود: با این شرایط انتظار است دریانوردان از تردد اجتناب و در صورت ضرورت ایمنی را رعایت کنند.
وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز با عبور امواج کم دامنه از تراز میانی جو علاوه بر افزایش و رشد ابر، احتمال وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در نیمه شمالی استان دور از انتظار نخواهد بود.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و طی ظهر امروز تا اوایل امشب در برخی نقاط نیمه شمالی استان ابری با احتمال بارش پراکنده و رعد و برق و گاهی وزش باد و فردا آسمان صاف همراه با وزش باد و گاهی گرد و خاک پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ و در برخی نقاط شمالی و مرکزی استان در بعد از ظهر گاهی تا ۴۲ و فردا در همه نقاط استان ۱۶ تا ۴۰ و روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‎شود.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ و فردا ۶۰ تا ۱۲۰ بتدریج از ظهر فردا ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۰:۲۰ دقیقه بامداد ، جزر اول ۰۸:۳۵، مد دوم ۱۷:۳۰ و جزر دوم ساعت ۲۰:۴۵ خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22