آخرین خبر/ فرمانده پلیس راهور ناجا کشور گفت: در شش ماهه نخست سال تصادفات جاده ای کشور 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش داشته است.
* سردار سید تیمور حسینی در این کمیسیون حفظ این شرایط در شش ماه دوم را با توجه به وضعیت متغیر جوی ، لغزندگی معابر و شرایط خاص سخت دانست و گفت: باید همه دستگاه های اجرایی مرتبط با ایمنی جاده های استا در آماده باش کامل باشند.
فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: استان های مثل استان فارس،کرمان و خراسان رضوی به لحاظ فراوانی، جزء استان های پر تصادف هستند ولی استان آذربایجان غربی از لحاظ وسعت، جمعیت، طول راه ها و دیگر مولفه های اثرگذار ، سهم 4 درصدی در کشور دارد اما متاسفانه به لحاظ تلفات جاده ای ناشی از تصادفات این سهم 5 درصد است.
سردار حسینی افزود: بر لزوم رفع نقاط حادثه خیز و تلفات جاده ای در استان تاکید کرد.
او اظهار کرد: این روزها شاهد بارش های پراکنده در برخی استان ها و جاده های کشور هستیم که در شمال کشور باعث انسداد چند ساعته جاده ها شده و از این رو در شش ماهه دوم سال، رانندگان باید نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.
سرهنگ حسین زاده رئیس پلیس راه آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به آمار تصادفات در هفت ماهه نخست سال گفت:در این مدت 44 تصادف منجر به فوت در جاده های استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 15 درصد افزایش دارد.
رئیس پلیس راه استان همچنین با اشاره به تصادفات جرحی گفت: در همین مدت بیش از 780 نفر در تصادفات مجروح شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش نشان می دهد
* همچنین با حضور سردار حسینی رئیس پلیس راهور ناجا، آیین کلنگ ساماندهی تقاطع پر تصادف آرنساء به زمین زده شد.
این تقاطع یکی از نقاط حادثه خیز است که برای رفع معضل آن بیش از سه میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود .
این طرح سال آینده به بهره برداری می رسد.
آیدین رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در ششمین کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها که در سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد، گفت: این استان تنها راه ارتباطی با اروپا است و از هر نقطه ی کشور هر ترددی که به سمت اروپا اتفاق می افتد از مسیر استان آذربایجان غربی است و همچنین وجود 5 پایانه مرزی و افزایش حجم ترانزیت از پایانه های مرزی استان ترافیک جاده ای را در این استان افزایش داده است.
رحمانی افزود:شناسایی نقاط حادثه خیز و بررسی تحلیل آن و برنامه ریزی مناسب می تواند زمینه کاهش تصادفات را به همراه داشته باشد.
او با اشاره به اینکه راه ها کاهش تلفات و سوانح جاده ای تاثیر بسزایی دارند گفت: از این رو انجام اقدامات اولیه برای ارتقای ایمنی راه‌ها ی استان نقش مهمی در ارتقای ایمنی جاده ها ایفا می‌کند.
ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در این جلسه افزود: آذربایجان غربی بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی و کوهستانی بودن یکی از استان های مستعد بروز سوانح و بلایای طبیعی و همچنین جاده ای محسوب می شود که با طرح های مختلف ایمنی و فرهنگ سازی در بین کاربران جاده ای و همچنین اجرای عملیات عمرانی در جهت رفع نقاط پرحادثه در جلوگیری از بروز سوانح و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در محورها مواصلاتی گام موثری برداشته شده است.
او از برنامه ریزی برای اجرای طرح جامع کاهش تصادفات جاده ای و برون شهری در مرحله اول در ۵ نقطه از محورهای ارتباطی ارومیه- سلماس و ارومیه- مهاباد خبر داد و اضافه کرد: گشت های مشترکی با پلیس راه استان تشکیل شده و در محورهای ارتباطی حضور فعال دارند و در تلاش برای افزایش تعداد گشت های مشترک هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b