فارس/مرتضی ممیزی اظهار کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از ابتدای سال‌جاری تاکنون 55 پرونده احتکار را رسیدگی کرده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه بیشترین پرونده‌های احتکار رسیدگی شده در زنجان و ابهر بوده است، گفت: جریمه پرونده‌های احتکار 19 میلیارد و 518 میلیون ریال بوده است.
وی با بیان اینکه اخیرا نیز پرونده احتکار برنج 7 هزار و 500 کیلویی و روغن یک هزار و 2 تنی در استان زنجان رسیدگی شد، اضافه کرد: در این پرونده احتکار 100 حلب روغن جامد نیز وجود داشت.
ممیزی با اشاره به اینکه طی بررسی شعبه متوجه شد که فاکتورهای خرید معتبری برای این انبار مکشوفه وجود ندارد، گفت: با توجه به احراز احتکار نبودن کالاها، واحد مربوط ملزم به عرضه کالاهای احتکار شده و جریمه 560 میلیون ریالی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین از کشف انبار احتکار انواع فیلتر روغن خبر داد و گفت: این انبار شامل 7 هزار عدد فیلتر روغن موتور و 2 هزار و 250 عدد بطری الکل صنعتی بود.
وی با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت موضوع پیشگیری از احتکار و نقش آن در اقتصاد این پرونده نیز در اسرع وقت در تعزیرات حکومتی رسیدگی شد، تصریح کرد: طبق حکم صادره متهم به عرضه کالاهای احتکار شده و همچنین جریمه 425 میلیون ریالی محکوم شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd