تسنیم/احمد بیگدلی اظهار داشت: طرح احداث باند دوم سلطانیه ـ قیدار ـ کبودرآهنگ از مصوبات سال 1389 که از ردیف اعتبارات ملی تامین است که تا سال 1395 اقدام قابل توجهی انجام نشده بود، حتی معارض و ساختمان ها و باغات مسیر تعیین تکلیف نشده بود.
وی افزود: با پیگیری انجام شده 40 میلیارد تومان اعتبار تاکنون برای طرح کمربندی شهر قیدار بعنوان بخشی از کل طرح تخصیص پیدا کرده و این کمربندی به مسافت 15 کیلومتر تا یک ماه آتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون شهر قیدار دارای معظل تردد از قبیل ترافیک است، اضافه کرد: از دست رفتن خیابان های شهر به علت تردد کامیون های سنگین در سطح شهر معظل بعدی شهر است که با زیر بار رفتن کمربندی این مشکل حل خواهد شد.
بیگدلی با اعلام اینکه در بازدید صورت گرفته تنها یک کیلومتر از اجرای این فاز از طرح باقی مانده است، تاکید کرد: اگر آب و هوا اجازه دهد تا یک ماه آتی شاهد افتتاح طرح خواهیم بود.
گفتنی است شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از 220 روستای دارای سکنه، 164هزار نفر جمعیت دارد. این شهرستان در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.طرح احداث محور سلطانیه به کبودرآهنگ به طول 160 کیلومتر که 110 کیلومتر آن در استان زنجان و مابقی در استان همدان قرار دارد و از طرح های اولویت دار برای شهرستان خدابنده است و تسریع در اجرا و تکمیل این پروژه تاثیر بسزایی در توسعه شهرستان خدابنده خواهد داشت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd