ایسنا/رئیس اداره پارک ملی خشکی دریای بوجاق گفت: تله های کار گذاشته شده توسط شکارچیان متخلف در این اکوسیستم ارزشمند جمع آوری شد.
ابراهیم غلامی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط بسیار مناسب و اکوسیستم کم نظیر پارک ملی بوجاق که شرایط زیستی و زمستان گذرانی برای پرندگان مهاجر و به ویژه پرندگان پر ارزش شکاری را فراهم کرده، ولی متاسفانه همه ساله در این ایام با افزایش شکارچیان بی رحم که اقدام به تله گذاری به روش های مختلف جهت زنده گیری و صید این گونه پرندگان می کنند، مواجه هستیم.
وی افزود: امروز تله های بازگیری در پارک ملی خشکی دریایی بوجاق جمع آوری و معدوم شد.
غلامی خاطرنشان کرد: در سال جاری به منظوره مقابله جدی و جلوگیری از این تخلف زیست محیطی پرسنل یگان اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق بندرکیاشهر اقدام به عمل پیشگیرانه و حضور موثر در مناطق تحت مدیریت شده است.
رئیس اداره پارک ملی خشکی دریای بوجاق تصریح کرد: در پی گشت های گوناگون بیش از 100 مورد تخریب و معدوم سازی تله ها بازگیری در این زمینه به انجام رسیده است.
وی تصریح کرد: با افزایش گشت های پایشی و استقرار نیرو محیط بان در ورودی های پارک تمام ترددها به شدت کنترل و از ورود افراد سابقه دار و گشت و گذار بی مورد آنان در پارک ملی جلوگیری و اقدام پیشگیرانه به عمل آمده است.
غلامی ادامه داد: متاسفانه این شکارچیان متخلف در صورت صید و زنده‌گیری این گونه های پرارزش، پرندگان شکار شده را به مناطق جنوبی کشور قاچاق کرده و در کشورهای حاشیه خلیج فارس با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می رسانند.
وی خاطرنشان کرد: این اداره از دوست داران محیط زیست و مطلعین محلی درخواست می کند در صورت مشاهده افراد شکارچی یا دام های تعبیه شده جهت مقابله در اسرع وقت موضوع را به یگان این اداره اطلاع رسانی کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0