تسنیم/ محمدحسین شیخ زاده در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: امسال بالغ بر 3 میلیارد تومان کالای قاچاق به شرط صادرات و مصرف مواد اولیه در واحدهای تولیدی به فروش رفت.
وی با بیان اینکه تا خردادماه هیچ پرونده رسوب شده ای در امر رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا نبود، بیان کرد: از ابتدای امسال بیش از 40 هزار قلم کالای قاچاق به ارزش 260 میلیون تومان در استان منهدم شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: در این کمیسیون همه باید کنار هم باشد و آن وقت می تواند تاثیر گذار باشد و با هم افزایی می‌توانیم اهداف آن را تحقق بخشیم.
ناصرخوش خبر بیان کرد: در راستای آشنایی هر چه بیشتر مردم با کالای ایرانی باید تلاش کنیم و اگر این اتفاق بیفتد کالای وارداتی با نه عموم مواجه خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: اما متاسفانه امروز میل به کالای خارجی زیاد است که در این راستا اگر فرهنگ مصرف را درست کنیم بخشی از کار را انجام می‌دهد.
خوش خبر ادامه داد؛ وقتی استفاده درست از ظرفیت‌های فرهنگی باشد مردم نیز از آن استقبال خواهند کرد.
وی تاکید کرد: باید در شهرستان‌ها نظارت بر این کمیسیون را شدت بخشند و با دستور کار معلوم کارگروه‌ها برنامه مشخص داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امید است تولید کالای ایرانی در محیط امن برای مصرف خانوار ایرانی رقم بخورد.
علی اصغر زارع قائم مقام صداوسیمای خراسان جنوبی نیز گفت: در چهار حوزه خبر، سیما، صدا و فضای مجازی در 7 ماهه امسال برنامه‌های زیادی در راستای رونق تولید، تولید شده است.
وی افزود: در حوزه خبر بیش از 47 گزارش خبری با موضوع رونق تولید، تولید و در فضای مجازی نیز 71 به عنوان موضوع در این راستا تولید شده است.
وی گفت: در حوزه رادیو نیز هزار و 172 دقیقه و در حوزه سیما 2 هزار و 625 دقیقه در خصوص رونق تولید برنامه تولید شده است است.
قائم مقام صدا و سیمای خراسان جنوبی از تولید برنامه دهکده ویژه روستاهای استان خبر دادو خاطرنشان کرد: این برنامه به توسعه پایدار روستایی می‌پردازد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7