ایرنا/فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان با دارا بودن ۶۰۰ هکتار اراضی زیر کشت چای ترش رتبه نخست کشت این محصول در کشور را به خود اختصاص داده است.
مجتبی شجاعی اظهار داشت: سالانه حدود ۴۸۰ تن محصول چای ترش در شهرستان دلگان برداشت می‌شود.
وی بیان کرد: برداشت چای ترش برای نخستین بار در سالجاری با دستگاه تمام مکانیزه انجام می‌شود.
فرماندار دلگان گفت: سرمایه‌گذاری خوبی به منظور بسته بندی و فرآوری چای ترش توسط تعاون روستایی و بخش خصوصی در حال انجام است.
وی بیان کرد: خواص درمانی این محصول با ارزش و تقاضای بالای مصرف کنندگان موجب شده تا سطح زیر کشت چای ترش در دلگان نسبت به پارسال ۲۰ درصد افزایش یابد.
شجاعی اظهار داشت: کاشت چای ترش یا چای مکی از اواخر فروردین تا نیمه اردیبهشت بوده و برداشت آن از اواسط آبان آغاز و تا اوایل آذر ادامه دارد.
وی بیان کرد:چای ترش یا چای قرمز گیاهی است یک ساله با ارتفاع ۱ تا ۳ متر که از مزایای کشت این گیاه، مقاومت در برابر آفت، نیاز کم به کود و سموم شیمیایی و ارگانیک بودن آن است.
فرماندار دلگان گفت: چای ترش علاوه بر اینکه یک دمنوش است خاصیت دارویی هم دارد.
چای ترش سرشار از آهن، مس، اسید سیتریک، آنتوسیانین، فلاونوئیدها و ویتامین c در رفع بسیاری از بیمارهای و در نتیجه افزایش طول عمر موثر است.
چای ترش با خواص منحصر به فرد خود باعث کاهش فشار و چربی خون به عنوان شایع ترین امراض می‌شود و در نتیجه انسان با مصرف آن عمری طولانی تر خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c