ایرنا/رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان گفت: برخورد پلیس با موتورسواران متخلف تشدید شده است و وسیله نقلیه موتورسواران متخلف در صورت توقیف تا 15 مهرماه ترخیص نمی شود.
سرهنگ علی فکری اظهار کرد: با توجه به آغاز بازگشایی مدارس به منظور جلوگیری از بروز سوانح و برخورد با موتورسواران متخلف و مزاحم در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: وسیله نقلیه افرادی که با موتورسیکلت اقدام به انجام حرکت های نمایشی، لایی کشیدن، تک چرخ و حرکت های مخاطره آمیز می کنند توسط عوامل پلیس راهور توقیف می شود.
وی ایجاد آلودگی صوت با تغییر در اگزوز موتورسیکلت و نصب بوق با صداهای ناهنجار را نیز از مصادیق تخلف دانست و گفت: پلیس با این نوع تخلف ها برخورد می کند.
رئیس پلیس راهور استان همدان هدف از اجرای طرح برخورد با موتورسواران متخلف را کاهش مزاحمت توسط موتورسواران ذکر کرد.
سرهنگ فکری اظهار کرد: 28 نفر از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در سوانح درون شهری جان باختند که 29 درصد معادل هشت نفر از آنان موتورسوار و ترک نشین این وسیله نقلیه بودند.
وی تاکید کرد: طبق آمار پزشکی قانونی علت مرگ 62 درصد از موتورسواران هنگام بروز سوانح، استفاده نکردن از کلاه ایمنی است که امید می رود این توصیه پلیس جدی گرفته شود.
وی گفت: به منظور ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از موتورسیکلت آموزشگاه موتورسیکلت در 2 شهرستان همدان و بهار راه اندازی شده است.
12 هزار دستگاه موتورسیکلت امسال در همدان توقیف شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e

منبع : ایرنا