تسنیم/ مرجع تقلید شیعیان در توصیه‌ای ‌به تولیت آستان قدس رضوی گفت: نسبت به مسائل دینی و فرهنگی شهر مقدّس مشهد اهتمام جدی داشته باشید تا بتوانید فضای این شهر مقدّس را آکنده از معنویت و نورانیت معارف رضوی کنید.
آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی که در بیت معظم له برگزار شد، اظهار داشت: مقام خدمتگزاری به آستان مقدّس حضرت امام رضا علیه‌الصلوة‌ والسلام، افتخار بزرگی است که نصیب شما شده است.
وی افزود: باید شاکر این نعمت عظمی باشید و شکر آن این است که بتوانید تمام سعی و تلاش خود را در احیای امر اهل‌بیت علیهم‌السلام به کار بگیرید و به زائران آن حرم ملکوتی به بهترین نحو خدمت‌ نمایید.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به جایگاه معنوی مشهد مقدّس بیان کرد: مشهد، پایگاه بزرگ امامت و ولایت است، حرم مطهّر حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا صلوات الله و سلامه علیه، مورداحترام همه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان است.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه بابیان اینکه باید از ظرفیت جهانی بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برای احیا و نشر معارف نورانی قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام استفاده کنیم، تصریح کرد :هر زائری که وارد آنجا می‌شود باید بتواند از فضای معنوی آن حریم امن الهی استفاده کرده و معنویت و معارف والای رضوی را سوغاتی ببرد.
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی ادامه داد: نسبت به مسائل دینی و فرهنگی شهر مقدّس مشهد اهتمام جدی داشته باشید تا بتوانید فضای این شهر مقدّس را آکنده از معنویت و نورانیت معارف رضوی نمایید و مسئولیت امربه‌معروف و نهی از منکر را که بر عهده همه ماست به بهترین شکل انجام دهید.
وی خاطرنشان کرد: نسبت به زائرانی که وضعیت مادّی خوبی ندارند و تسهیل در امر آن‌ها، توجّه بیشتری داشته باشید که مورد رضایت آن حضرت خواهد بود، آنچه ما شنیدیم و دیدیم، بحمدالله‌تعالی موفّق بودید و ان‌شاءالله روزبه‌روز بر توفیقات شما افزوده شود و عنایات حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال شما و همه خدمتگزاران شریف آستان حضرت ثامن‌الائمه علیهم‌السلام گردد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99