شبستان/بخشدار بخش سرحد شیروان گفت: نخستین بارش برف پاییزی ارتفاعات منطقه گردشگری گلیل در بخش سرحد و خیرآباد بخش قوشخانه این شهرستان را سفیدپوش کرد که موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شد.
علی قویدل اظهار داشت: بارش برف فقط در ارتفاعات بوده و هم اینک کلیه مسیرهای ارتباطی روستاهای دو بخش برقرار است و خسارتی به حوزه کشاورزی وارد نکرده است.
مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی هم گفت: دیشب روستای کوسه در بخش سرحد این شهرستان با دمای منفی یک درجه سانتی گراد سردترین منطقه خراسان شمالی بوده است.
مهری هاشمی اظهارداشت: همچنین شیروان با حداقل دمای یک و حداکثر ۱۶ سردترین نقطه در استان بوده که از سایر ایستگاه ها گزارشی مبنی بر بارش برف نداشته ایم.
وی گفت: برای امروز جوی نسبتا پایدار را پیش بینی می کنیم ولی عصر هوا سردتر خواهد شد و امشب دمای هوا نسبت به شب گذشته دو درجه کاهش خواهد داشت.
منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی با ۱۸ هزار هکتار وسعت در شهرستان شیروان در استان خراسان شمالی و مرز بین ایران و ترکمنستان قرار دارد که دارای ذخیره گاه غنی و ارزشمند گیاهی و جانوری است.
گلیل و سرانی در ۹۰ کیلومتری شهر شیروان قرار دارد.
این منطقه با توجه به دارا بودن ویژگی‌های خاص طبیعی از جمله جنگل‌های انبوه درختان اُرس و گوناگونی بسیار بالای پوشش گیاهی و نیز زیستگاه خالص‌ترین «قوچ اوریال»، ۲۷ تیرماه سال ۱۳۵۰ منطقه حفاظت شده اعلام شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45