فارس/طی چند روز گذشته تعدادی از مردم شهرستان‌های مختلف لرستان طی تماس‌هایی به موضوع کمبود داروی انسولین در داروخانه‌های استان اشاره کردند.
به گفته این افراد پیدا کردن انسولین در داروخانه‌های استان کار بسیار مشکلی شده است و آن‌ها خواستار حل این مشکل توسط مسئولان درمانی استان شدند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در همین زمینه با اشاره به اینکه موضوع کمبود داروی انسولین تنها مختص به لرستان نیست، اظهار داشت: متأسفانه این مشکل پس از تحریم‌های ظالمانه آمریکا در تمام نقاط کشور به وجود آمده است.
امین حسنوند بابیان اینکه این کمبود تنها مختص به داروی انسولینی است که به‌صورت خودکار توسط خود افراد تزریق می‌شود، افزود: کشورمان در حوزه تأمین انسولین خود به روش‌های قدیمی مشکلی ندارد اما متأسفانه در تأمین انسولین‌هایی که به‌صورت خودکار توسط خود افراد تزریق می‌شوند کمبودهایی وجود دارد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: انسولین با توجه به تعداد بیماران دیابتی هر استانی به‌صورت ماهانه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی آن استان قرار می‌گیرد که سهمیه لرستان در روز شنبه مشخص‌شده و به‌زودی در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد.
حسنوند با اشاره به اینکه میزان مصرف انسولین در لرستان نسبت به میانگین کشور کمتر بوده، تصریح کرد: داروی انسولین جزو داروهای گران‌قیمت محسوب می‌شود که خوشبختانه این دارو تحت پوشش بیمه‌های درمانی کشور قرارگرفته است.
لازم به ذکر است که مصرف انسولین برای بیماران دیابتی ضروری بوده و درصورتی‌که در طریقه مصرف این دارو تأخیرهایی صورت گیرد این افراد دچار آسیب‌های جدی می‌شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9