باشگاه خبرنگاران/معاون مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کرمان گفت: ۸۵ میلیارد ریال برای بیابان زدایی در شهرستان ریگان اختصاص خواهد یافت.
امین باقری فرماندار ریگان امروز در جمع معاون مدیر کل منابع طبیعی و کارشناسان این اداره کل گفت: بعد از امنیت در شهرستان ریگان منابع طبیعی اولویت کاری ما است که در صورت احیا نشدن منابع طبیعی در ریگان شاهد نابودی شرق استان خواهیم بود.
او بیان داشت: با توجه به مهار گرد و غبار و تخصیص اعتبار ۶۲۰میلیارد تومانی برای مالچ پاشی واحیا جنگل‌ها مالچ پاشی در ریگان آغاز شد، اما اختصاص آن دو سال متوالی می باشد که متوقف شده است.
فرماندار ریگان عنوان کرد : حجم کاری که در منطقه در حال انجام است با نیاز منطقه سازگاری ندارد.
فرماندار ریگان افزود: اگر یک متر کار در شهرستان ریگان در عرصه منابع طبیعی کار می‌شود بیشتر از این مقدار توسط طوفان‌های شدید شن در این شهرستان تخریب می‌شود.
باقری خواستار احیا کانون‌های بحران فرسایش بادی در شهرستان ریگان شد و گفت: در زمینه مهار گرد و غبار تا کنون فعالیتی صورت نگرفته است.
معاون مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تصریح کرد: یکی از بزرگترین پهنه‌های بیابانی در استان در شهرستان ریگان قرار دارد
فصیح زاده بیان داشت: ۸۵میلیارد ریال برای بیابان زدایی در شهرستان ریگان اختصاص خواهد یافت.
او افزود: به زودی مالچ پاشی در ۸۰۰هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی در ریگان انجام خواهد شد.
ریگان بعد از خوزستان دومین نقطه کانون بحران فرسایش بادی در کشور است.
تا کنون ۱۶روستا در اثر گرد وغباردر ریگان خالی از سکنه شده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00