عصر زاگرس/مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره مشخص شد.
محمدعلی پیرسبزی از نیروهای غلامرضا تاج گردون نماینده کنونی حوزه انتخابیه گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی محسوب می شود که حدود هشت سال است مسوولیت معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد را برعهده داشته است.
پیرسبزی البته سابقه حضور در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی این استان را در کارنامه خود در سال های ۸۱ و ۸۲ هم به همراه دارد.
رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در روز سیزدهم خردادماه ۱۳۹۸ استعفای خود را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیم کرد و با آن موافقت شد.
گفته می شود دهبانی پور قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات کهگیلویه بزرگ را دارد که بنا به برخی شنیده ها تاکنون مورد استقبال جریان های سیاسی و طیف های مردمی واقع نشده است.
با انتخاب پیرسبزی در مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد عملا می توان گفت که این اداره کل نیز به غلامرضا تاج گردون رسید تا برای اولین بار یک گچسارانی مسوولیت این اداره کل را برعهده بگیرد.
زمان معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در روزهای آینده خواهد بود.
به نظر می رسد این اداره کل نیاز به یک بازسازی اساسی جهت پویایی در حوزه های مختلف دارد و البته پیرسبزی به دلیل تجارب بالایی که در حوزه هنر دارد به طور حتم خوب می داند که باید آشتی دوباره ای در این حوزه ها با اقشار تاثیرگذار فرهنگی و هنری ایجاد کند.
برخی از پروژه های عمرانی ده‌ها سال مانده برزمین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیازمند تزریق اعتبارات ویژه از سوی نهادهای مرتبط بویژه سازمان برنامه و بودجه استان و شخص تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه دارد که پیرسبزی به دلایل مختلف می تواند در این حوزه نیز تاثیرگذار باشد.
امان الله نجفی از زمان استعفای رضا دهبانی پور مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان سرپرست این اداره کل منصوب شده بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277