فارس/ فریدون یاوری از ورود پرندگان مهاجر به این استان خبر داد و اظهار داشت: مهاجرت پرندگان در فصل سرما با توجه به دمای هوا در مبدا و همچنین مقصد، معمولا از نیمه آبان‌ماه تا اواسط آذرماه آغاز می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ادامه داد: آبگیرهای استان کرمانشاه محل مناسبی برای زمستان‌گذرانی پرندگان مهاجر نیست، بلکه این پرندگان در مسیر مهاجرت خود توقفی کوتاه در کناره‌های آبزی استان خواهند داشت.
وی افزود: این پرندگان بیشتر در حاشیه رودخانه‌ها، سدها، تالاب هشیلان و به طور کلی هر محدوده‌ای از استان که آب داشته باشد، فرود می‌آیند.
به گفته یاوری، پرنده‌های مهاجر عمدتا شامل خوتکا، حواصیل، لک‌لک‌ها، مرغابی، قو، اردک هستند که بیشتر از نواحی غرب وارد استان کرمانشاه می‌شوند.
وی در خصوص احتمال آلودگی پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، گفت: به طور یقین نمی‌توان درباره آلودگی پرندگان مهاجر نظر داد، ولی احتیاط لازم را باید در این خصوص مدنظر داشت.
این مسؤول با بیان اینکه شکار پرندگان ممنوع است و با توجه به تعداد و احتمال بیماری پروانه شکاری صادر نشده است، افزود: شکار پرندگان در تالاب‌های این استان ممنوع است و در صورت مشاهده شکار هرگونه پرنده مهاجر در منطقه با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246