باشگاه خبرنگاران/مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: آتش سوزی در مرکز بازدیدکنندگان کوه خواجه منطقه سیستان در همان ابتدا مهار شد
وحید پورمردان گفت: آتش سوزی در مرکز بازدیدکنندگان کوه خواجه سیستان با تلاش و همت محیط بانان منطقه به سرعت مهار شد.
او تصریح کرد: براساس بررسی‌های اولیه آتش سوزی درحدود ۱۲۰ مترمربع از منطقه را که دارای پوشش علفی بود تسخیرکرده بود که با همت محیط بانان و به لطف تجهیزات آتش نشانی سازمان حفاظت محیط زیست به سرعت مهار شد.
پورمردان بیان کرد: خوشبختانه انجام چندین دوره مانور‌های مقدماتی خاموش سازی آتش که طی ماه‌های گذشته در منطقه انجام گردیده همچنین تعداد مناسب و نوع ادوات جدید اطفای حریق اهدائی سازمان حفاظت محیط زیست همچون کوله‌های دمنده در سرعت بخشیدن به مهار آتش سوزی بسیار موثر واقع شدند و آتش در همان ساعت اولیه خاموش شد.
او افزود: به نظر میرسد علت آتش سوزی عامل انسانی بوده که از مردم فهیم استان درخواست داریم نسبت به رعایت مسایل ایمنی حساس بوده و از روشن کردن آتش در این مناطق خودداری کنند.
مرکز بازدیدکنندگان کوه خواجه "هامون" جهت آشنایی علاقمندان و دوستداران محیط زیست با گونه‌های شاخص گیاهی و جانوری منطقه تاسیس شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c