ایرنا/سرپرست شهرداری خلخال گفت: طرح راه‌اندازی محل جدید دفن زباله‌های این شهر در محلی مناسب در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود.
صلاح‌الدین برزگر روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند خلخال افزود: مطالعات سایت شیخ‌جانلو به عنوان محل جدید دفن زباله‌های شهر خلخال به پایان رسیده و مقدمات راه‌اندازی این محل فراهم شده است.
وی گفت: مطالعات اولیه محل جدید راه‌اندازی سایت محل دفن زباله‌های خلخال در سال ۸۸ انجام و در سال ۹۴ ارزیابی زیست محیطی آن پایان یافته و مورد تایید قرار گرفته و در سال ۹۷ کلیات این طرح مورد تایید کارگروه مدیریت پسماند استان اردبیل واقع شده است.
او اظهارداشت: مطالعات و مشاوره فاز اول طرح جدید پسماند شهر خلخال ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به پیشرفت ۸۵ درصدی فاز نهایی و ارائه نقشه‌های طراحی از سوی مشاور به شهرداری این محل تا آذرماه امسال برای اجرای عملیات پروژه آماده خواهد شد.
برزگر افزود: محل جدید پسماند زباله‌های خلخال در ۱۸ کیلومتری از مرکز شهر فاصله داشته و برای انتقال زباله‌ها به این محل نیاز به احداث یک جاده ۱.۵ کیلومتری دسترسی به محل سایت پسماند زباله است.
او بیان‌کرد: فاز اول سایت جدید در سطح ۶ هکتار شامل ساختمان نگهبانی، اداری، باسکول، فضای سبز، سلول‌های نگهداری زباله و مخزن جمع‌آوری شیرابه با طراحی اصول فنی و مهندسی احداث شده و برای طرح توسعه آن با توجه به پیش‌بینی افزایش جمعیت ۶ هکتار نیز در آینده به این سایت اضافه می‌شود.
سرپرست شهرداری خلخال گفت: علاوه بر ۶۰ تن زباله تولیدی شهر زباله‌های روستاهای بزرگ اطراف نیز به محل فعلی دفن زباله‌های این شهر انتقال داده می‌شود و شهرداری تا زمان راه اندازی محل جدید پسماند و برای پیشگیری از آلودگی زیست محیطی با حمل خاک از محل‌های دیگر نسبت به پوشش کامل زباله‌ها و پیشگیری از پراکندگی آنها به صورت روزانه عمل می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253