ایرنا/فرمانداری و شهرداری مشهد، شرکتهای آب منطقه‌ای و شهرکهای صنعتی، سازمان جهاد کشاورزی و اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به عنوان دستگاه‌های اجرایی و مسئول توافقنامه‌ای مشترک را با هدف ساماندهی کشف‌رود در حومه مشهد تحت نظارت استاندار خراسان رضوی منعقد کردند.
توافقنامه ساماندهی کشف‌رود روز سه‌شنبه در نشست کارگروه احیای این رودخانه، در دفتر استاندار خراسان رضوی از سوی رئسا و مدیران‌کل 6 دستگاه اجرایی متولی به امضاء رسید.
استاندار خراسان رضوی در این نشست هدف از انعتقاد توافقنامه ساماندهی کشف‌رود را رفع هرچه سریعتر معضلات مبتلابه این حوزه اعلام و بیان کرد: امیدواریم با همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی امضاءکننده توافقنامه شاهد اجرای عملیات اصلاح وضعیت و ساماندهی مطلوب کشف‌رود باشیم تا سلامت، امنیت خاطر و همچنین اشتغال مردم در این حوزه حفظ شده و محیط زیست نیز مورد صیانت قرار گیرد.
علیرضا رزم‌حسینی افزود: می‌بایست همزمان با ساماندهی کشف‌رود، اشتغال جایگزین و یا تغییر الگوی کشت کشاورزی نیز برای ساکنان محلی محدوده این رودخانه در نظر گرفته و پیش‌بینی شود.
وی ادامه داد: از این پس به منظور پیگیری نحوه اجرای توافقنامه ساماندهی کشف‌رود توسط دستگاه‌های متولی باید هر ماه نشست کارگروه ساماندهی با ارائه گزارش کار از سوی ارگان‌های دخیل برگزار شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید