ایرنا/ مدیرکل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که افراد فاقد بیمه سلامت در این استان برای ثبت نام اقدام کنند.
دکتر سعید جوانشیری روز سه‌شنبه اظهارداشت :پوشش بیمه اجباری افراد فاقد بیمه روز گذشته همزمان با سراسر کشور در استان البرز آغاز شده و مردم این استان می توانند با وارد شدن به سایت بیمه سلامت یا مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام کنند.
وی بیان داشت: اکنون در استان البرز ۱۴ دفتر پیشخوان وجود دارد که افراد فاقد بیمه می توانند با مراجعه به این دفاتر مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
جوانشیری یادآور شد: این افراد همچنین می توانند با شماره تلفن ۱۶۶۶ که یک شماره کشوری است برای ثبت نام خود در آزمون وسع اقدام کنند.
جوانشیری اظهارداشت: افرادی که در طرح آزمون وسع ثبت نام می کنند پس از ثبت اطلاعات برای آنها از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک ارسال و دهک‌های آنان مشخص خواهد شد.
به گفته وی، ‌ در این آزمون افراد به سه دهک تقسیم خواهند شد که در دهک اول رایگان و دهک دوم ۵۰ درصد هزینه و دهک سوم نیز به طور کامل هزینه بیمه پرداخت می کنند.
مدیر کل بیمه سلامت استان البرز تاکید کرد که افراد فاقد بیمه تا ۶ ماه برای ثبت نام در این طرح فرصت دارند.
این مسئول با بیان اینکه بر اساس آمار کشوری بین هفت تا ۱۰ میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند، ‌ گفت: استان البرز به لحاظ شرایط خاص و مهاجر پذیر بودن احتمال اینکه بیشتر ۱۰ درصد جمعیت آن فاقد بیمه باشند وجود دارد.
اکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی تحت پوشش بیمه سلامت استان البرز قرار دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af