آخرین خبر/ رئیس پلیس فتا استان با اشاره به معایب و پیامدهای منفی چت روم ها گفت : یکی از مشکلات و آسیب های مربوط به این اتاق های گفت گوی مجازی افزایش دوستی ها و ازدواج های اینترنتی است که جوانان را تهدید کرده و اغلب به ازدواج های ناموفق می انجامد .
سرهنگ محمد اقبالی در خصوص محیط چت روم ها عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که امروز جامعه به آن دچار شده و در حال افزایش است دوستی ها و ازدواج های اینترنتی است و متأسفانه تعدادی از افراد با هدف فریب وارد محیط چت روم شده و از اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران سوء استفاده می کنند.
وی افزود : افراد کلاهبردار با اهداف سوء و با نام کاربری و اطلاعات کذب و جذاب وارد این محیط شده و با هدف کلاهبرداری و برقراری ارتباط با سایرکاربران چت روم ها، اعتماد طرف مقابل را به دست آورده و با دستیابی به اطلاعات شخصی آن ها، اقدام به اخاذی می کنند .
وی ادامه داد : یکی از جرائمی که امروزه در فضای مجازی رواج یافته و در این رابطه مبالغ بسیاری از از افراد کلاهبرداری شده، ارسال پیامک‌های جعلی است که با موضوعات بسیار جذاب و اغوا کننده و در ایام و مناسبت‌های خاص به صورت انبوه برای هموطنان ارسال می‌شود.
این مقام انتظامی در خصوص امنیت رایانه های شخصی تصریح کرد: برای حساب های کاربری خود در رایانه¬ی شخصیتان، گذرواژه تعیین کرده و برای هر کاربر، یک حساب کاربری جداگانه ایجاد کنید.
سرهنگ اقبالی گفت : با توجه به این که امنیت حریم خصوصی بسیار مهم است ، باید به نوع ارتباطات توجه خاصی شده و تلاش شود امنیت را در تجهیزات و سیستم¬های مورد استفاده افزایش دهیم ، دسترسی غیرمجاز به داده های رایانه ای یا مخابراتی و نشر اکاذیب و انتشار و فروش داده¬ها نمونه¬هایی از مصادیق تجاوز به حریم خصوصی است که طبق قوانین جرایم رایانه-ای کشور برای هر کدام مجازاتی تعریف شده است.
رئیس پلیس فتا استان البرز از کاربران فضای مجازی خواست :از قرار دادن تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه¬های اجتماعی اجتناب کنند و در استفاده از شبکه¬های اجتماعی با انجام تنظیمات امنیتی ورود افراد غیر را به اطلاعات شخصی شان مسدود کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af