تسنیم/ رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماران مرگ مغزی ‌شرایط بازگشت مجدد ندارند، گفت: علما و مراجع ‌مردم را به پیوند اعضا تشویق کنند.
مهدی شادنوش ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت: یکی از روش‌های درمانی بیماران پیوند عضو است.
وی افزود: پس از مرگ مغزی در این شرایط بیماران زمان انتخاب ندارند و برخی اعضای بدن شرایط ندارد و باید پیوند اعضا انجام شود و از فرد اهداکننده به فرد نیازمند پیوند زده شود.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت بیان کرد:از نظر علم پزشکی بیماری که به مرگ مغزی مبتلا می‌شود شرایط بازگشت مجدد ندارد و به‌وسیله پیوند اعضا زندگی بسیاری از بیماران نجات پیداکرده است و 25 هزار نفر در نوبت پیوند اعضا هستند.
شادنوش عنوان کرد: با توجه به‌تصادف های جاده‌ای مرگ مغزی اتفاق می‌افتد، درگذشته اعضای افراد مرگ مغزی از بین می‌رفت ولی با پیوند اعضا شرایط خوبی ایجادشده است.
وی تصریح کرد: از علما و مراجع درخواست می‌کنیم مردم را در امر خیر پیوند اعضا تشویق کنند، از 25 هزارنفری که در انتظار پیوند عضو هستند روزانه 7 الی 10 نفر از دنیا می‌روند.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد:فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود 8 عضو وی قابلیت اهدا دارد و حرکت بزرگی در کشور ایجادشده و بیماران زیادی به‌وسیله پیوند اعضا درمان می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99