تسنیم/ مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس قم با اشاره به رشادت و فداکاری رزمندگان طلبه در ۸ سال جنگ تحمیلی گفت: در دفاع مقدس بیش از ۲۳ هزار طلبه رزمنده حضور پیدا کردند و بیش از ۴۳۰۰ شهید روحانی تقدیم انقلاب اسلامی شدند.
حجت‌الاسلام علی لقمان پور ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت: اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در 31 استان شعبه دارد و به فعالیت می‌پردازد.
وی افزود:بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس برای اینکه فعالیت‌های خود را به‌خوبی انجام دهد و به رسالت اصلی عمل کند 7 سازمان ایجادشده است.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس قم با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ دفاع و شهادت میان نسل جوان تصریح کرد:یکی از اقداماتی که توسط این اداره کل انجام‌شده است دو واحد درسی دفاع مقدس در دانشگاه‌های سراسر کشور تدریس می‌شود.
لقمان پور تصریح کرد:دو واحد درسی دفاع مقدس در حوزه‌های علمیه تدریس می‌شود و بحث تخصصی جهاد و مقاومت در حوزه‌های علمیه شکل‌گرفته است.
وی ادامه داد:دلیل عمده‌ای که به خدمت شما رسیدیم بهره‌گیری از رهنمودهای حضرت‌عالی و استفاده از آثار شما در موزه دفاع مقدس است،این موضوع تأکید رهبری است که از مراجع درخواست کنیم تا اطلاعات در اختیار ما قرار بگیرد تا به نقش مراجع در دفاع مقدس اشاره شود.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس قم افزود: مقام معظم رهبری فرمودند در قم موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شکل بگیرد و آیندگان این موضوع را بدانند که قم برای دفاع مقدس چه اقداماتی انجام داد.
لقمان پور با اشاره به رشادت و فداکاری رزمندگان طلبه در 8 سال جنگ تحمیلی عنوان کرد: در دفاع مقدس بیش از 23 هزار طلبه رزمنده حضور پیدا کردند که بیش از 4300 شهید روحانی تقدیم انقلاب اسلامی شدند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای احداث مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این مرکز فرهنگی دهه فجر امسال افتتاح می‌شود که احداث این مجموعه از سال 90 آغازشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99