ایسنا/ فرماندار شهرستان بستک انتشار برخی اخبار در خصوص خسارت وسیع زلزله در کُنجی و رودبار بستک را تکذیب کرد.
سید شمس الدین حسینی قتالی افزود: زلزله رخ داده صبح امروز از مرتبه گذشته از شدت کمتری داشت.
وی با بیان اینکه خوشبختانه زلزله در منطقه ای رخ داده که تنها منجر به ریزش کوه شده است، خاطرنشان کرد: هیچ گونه خسارت جانی این زلزله در برنداشته و نیروهای امدادی همگی در محل حاضر هستند.
فرماندار شهرستان بستک در پایان گفت: تیم های امدادی و بنیاد مسکن همگی در محل حاضر و در حال بررسی شرایط هستند و نیروهای نظامی و امدادی تمامی تمهیدات لازم را در نظر گرفته اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شدند که در بررسی های صورت گرفته جز ترک خوردگی، هیچ گونه خسارت مالی، جانی و خرابی مشاهده نشده است.
علی اعمی برنطین با بیان اینکه امدادگران پایگاه دشت جیحون همچنان در حال بررسی وضعیت منطقه هستند، تصریح کرد: با توجه به احساس زلزله در شهرستان بستک تیم های هلال احمر شهرستان در حال ارزیابی بخش کوخرد و روستاهای اطراف هستند.
وی خاطر نشان کرد: به دلیل وقوع زلزله های پیاپی و احساس نگرانی اهالی منطقه از زمین لرزه، جمعیت هلال احمر اقدام به اسکان اضطرای در رودبار بستک نموده همچنین جهت برپایی اسکان اضطرای در دشت جیحون نسبت به ارسال محموله چادر اقدام شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون هیچ خسارت جانی از این زمین لرزه گزارش نشده و تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند که در حال بررسی شرایط هستند.
علیرضا صفا ایسینی افزود: با توجه به وقوع زمین لرزه های متعدد در این منطقه در هفته های گذشته، ۱۶۰ چادر برای اسکان اهالی رودبار کنجی در شهرستان بستک به محل فرستاده شده است.
فرماندار شهرستان بندرخمیر گفت: زلزله امروز در رویدر تلفات جانی در برنداشته و تمامی نیروی امدادی در حالت آماده باش به سر می برند.
میرهاشم خواستار افزود: زلزله امروز در منطقه جیحون و تنگ دالان رخ داد و سبب ریزش کوه شد.
وی با بیان اینکه همین عامل سبب بلند شدن گرد و خاک زیاد و وحشت مردم شد، تصریح کرد: خوشبختانه این زلزله خسارت جانی در برنداشته است.
فرماندار شهرستان بندرخمیر با اشاره به اینکه تنها برخی ساختمان های قدیمی ترک برداشته اند، اضافه کرد: تمامی تمهیدات لازم برای هرگونه اتفاقی پیش بینی شده است و نیروهای امدادی نیز در حالت آماده باش به سر می برند.
خواستار با بیان اینکه دو سایت را برای منطقه جیحون و تنگ دالان در نظر گرفته ایم، خاطرنشان کرد: در مواقع اضطرار نیز شهروندان را در این دو سایت ساماندهی می کنیم تا از خطرات و حوادث احتمالی جلوگیری کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121