ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: به دنبال زلزله ۵ و۴ دهم ریشتری پیش از ظهر امروز کار نصب ۱۶۰ دستگاه چادر در روستای رودبار کنچی از توابع شهرستان بستک آغاز شد.
علیرضا صفا ایسینی افزود: این اقدام در راستای رفاه و آسایش مردم این روستا بوده که از خسارت های احتمالی ناشی از زلزله که در ساعت ۱۱ و۶ دقیقه امروز رخ داد، درامان باشند.
وی ادامه داد: تا این لحظه خسارت جانی از دو زلزله زده رودبار کنچی بستک و دسته جیهون بندر خمیر گزارش نشده ولی برای اطمینان بیشتر نیروهای امدادی اعم از علوم پزشکی و هلال احمر برای بررسی بیشتر به منطقه اعزام شده اند.
وی یادآور شد: زلزله امروز درعمق ۱۶ کیلومتری زمین و ۲۷ و ۲۳ شمالی و ۵۵ و ۱۱ شرقی ۴۰ کیلومتری رویدر، هرمزگان ۵۶ کیلومتری بندر خمیر، هرمزگان ۶۳ کیلومتری کوخرد، هرمزگان در رخ داد و هم اکنون در روستای دسته جیهون بندر خمیر در حال برآورد خسارت بوده که در صورت نیاز برای این اهالی هم چادر اسکان نصب می شود.
مدیرکل مدکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: زلزله امروز در کوههای اطراف این روستاها رخ داد و گرد وخاک زیادی به همراه داشت واین موجب وحشت بیشتر مردم شد ولی جای نگرانی نیست زیرا طبیعت زلزله وقوع حوادث پس از خود از جمله بهم خوردن کوه و ایجاد گرد وغبار است.
صفا ایسینی اضافه کرد: از سازمانهای آب و برق هرمزگان خواسته شده نیروهای امدادی آنها در محل حضور داشته باشند که هرگونه خطر و قطعی از ناحیه آب و برق رفع کنند تا مردم در مضیقه نباشند.
هرمزگان و ازجمله بستک و بندر خمیر کانون زلزله در کشور است که همواره برای مقابله با حوادث احتمالی نیروهای امداد و نجات به صورت آماده باش هستند ودرجریان این زلزله هم درحال برآورد خسارت احتمالی می باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121