باشگاه خبرنگاران/بدسوزی شدید مشعل(فلر‌) یکی از پتروشیمی‌‌های عسلویه در دو روز اخیر موجب آلودگی شدید هوا در منطقه شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: بدسوزی شدید مشعل (فلر) یکی از پتروشیمی‌های عسلویه به علت مشکلات فرایندی موجب آلودگی شدید هوا در منطقه شده است.
فرهاد قلی نژاد افزود: با توجه به پیگیری‌ها و تاکیدهای صورت گرفته فعالیت‌های کنترلی در پتروشیمی یاده شده در حال اجراست و با توجه به آنچه مسئولان این پتروشیمی اعلام کرده‌اند تا چند ساعت آینده این مشکل برطرف می‌شود.
او ادامه داد: بدسوزی‌ مشعل(فلر)ها، یکی از مهم‌ترین منابع آلاینده هوا در عسلویه است که در سند تدوین شده کاهش آلودگی هوای عسلویه و کنگان راهکار‌های اجرایی و فنی کاهش وحذف مشعل‌ها ارائه شده و باید متولیان آن‌ را پیگیری کنند و به کار گیرند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: هر گونه مشعل سوزی (فلرینگ) و بدسوزی مشعل که موجب ایجاد آلودگی هوا شود غیرقانونی است و سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری‌های قضایی را در این خصوص انجام می‌‎دهد.
موضوع کاهش آلاینده‌های عسلویه و کنگان یکی از مهم‌ترین مسائل زیست محیطی استان بوشهر است که پیگیری آن از اولویت‌های مهم سازمان حفاظت محیط زیست و نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و مسئول است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22