ایرنا/علی یوسف‌زاده روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی این جاده افزود: هم‌اکنون عملیات اجرایی زیرسازی و روسازی هزار و ۲۰۰ متر از مسیر پایان یافته و جاده برای آسفالت، قیرپاشی شده است.
وی با بیان اینکه مسیر تازه احداث راه خلخال - گیوی در محدود سد گیوی از سال گذشته به علت رانش و ریزش کوه مسدود شده، اظهارداشت: عملیات آسفالت این مسیر ظرف ۱۰ روز آینده تکمیل و جاده برای تردد رانندگان بازگشایی خواهد شد.
وی در بازدید از پروژه در حال احداث خلخال، کلور، درام به منجیل نیز گفت: عملیات راه‌سازی در تمام قطعات واگذار شده به پیمانکاران مجری طرح فعال بوده و راه‌سازی در ۲ حوزه استان اردبیل و زنجان به‌صورت همزمان ادامه دارد.
او افزود: با واگذاری ۴.۵ کیلومتر از مسیر واقع در حوزه استحفاظی استان زنجان به اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل عملیات اجرایی در این قطعه نیز بطور همزمان با اجرای سایر قطعات انجام می‌شود.
یوسف‌زاده اظهارداشت: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر از مسیر ۳۲.۵ کیلومتری راه اصلی خلخال - منجیل در حال اجرای عملیات راه‌سازی بوده و مابقی مسیر نیز پس ار ارزیابی اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه اعتبارات این راه از محل توازن به زودی به اعتبار ابلاغی امسال اضافه می‌شود، گفت: از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی برای این پروژه ۱۶ میلیارد ریال برای ارزیابی پروژه و یا پرداخت بخشی از طلب پیمانکار هزینه شده است.
او اضافه کرد: راه اصلی خلخال، کلور، درام به منجیل از جمله راه‌های فاقد گردنه برف‌گیر استان اردبیل است که با بهره‌برداری از آن دسترسی و مسافرت به استان‌های زنجان، گیلان و مرکز کشور در همه فصول سال بدون دردسر امکان‌پذیر خواهد بود.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث ۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل خبر داد و افزود: با پایان پروژه‌های در حال ساخت بزرگراهی ۵۰ کیلومتر به مجموع بزرگراه‌های فعلی استان اضافه خواهد شد.
او افزود: تا پایان سال ۹۷ در حدود ۱۳۴ کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت که امسال بیش از ۵۰ کیلومتر به این میزان افزوده خواهد شد.
وی بیان‌کرد: اعتبار کل راه‌های شریانی استان حدود هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.
یوسف‌زاده به احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - امیرکندی اشاره کرد و اضافه کرد: کل طرح احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - گرمی - بیله‌سوار به طول ۱۳۹ کیلومتر است که هشت کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و هفت کیلومتر در سفر ریاست‌جمهوری به استان به بهره‌برداری خواهد رسید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253