ایرنا/ یک واحد مرغداری صنعتی در مریوان به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی با شکایت شبکه دامپزشکی این شهرستان پلمب شد.
مدیر شبکه دامپزشکی مریوان اظهار داشت: این واحد مرغداری صنعتی که در جنب شهر کانی دیناراین شهرستان واقع شده، اقدام‌ به جوجه ریزی به صورت غیرمجاز کرده بود.
دکتر مسعود خاتمی افزود: با مراجعه بازرسان شبکه دامپزشکی و گزارش این تخلف به مراجع قضایی حکم پلمب آن صادر و بلافاصله حکم این واحد مرغداری صنعتی اجرایی شد.
مدیر شبکه دامپزشکی مریوان یادآور شد: جوجه ریزی به صورت غیر مجاز در مرغداری ها احتمال شیوع بیماری های طیور به ویژه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان (بیماری مشترک بین انسان و دام) را به دنبال دارد، لذا در این راستا شبکه دامپزشکی تمام واحدهای مرغداری و مراکز پرورش مرغ سطح شهرستان را زیر نظر داشته و از هرگونه اقدام غیرمجاز در این واحدهای تولیدی جلوگیری می کند.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کل کشور با رعایت کلیه ضوابط و مقررات در برنامه ریزی و زمانبندی در زمان تعیین شده در جوجه ریزی مرغداری ها باعث کنترل و پیشگیری از اشاعه انواع بیماری‌های طیور شده و در نهایت باعث حمایت بهداشتی از صنعت طیور می شود.
خاتمی تاکید کرد: از تمام تعاونی های سطح شهرستان که در امر ارائه خدمات و مهیا کردن مواد اولیه (جوجه و خوراک طیور) به مرغداری ها فعالیت دارند درخواست می شود از ارائه هرگونه خدمات به مرغداری های فاقد مجوز جوجه ریزی دامپزشکی خودداری کنند.
مدیر شبکه دامپزشکی مریوان افزود: مرغداری های سطح شهرستان نیز از هرگونه جوجه ریزی بدون تاییدیه بهداشتی از طرف شبکه دامپزشکی به طور جد خودداری کنند تا مشمول پلمب و ازد دادن حداقل یک دوره پرورش نشوند.
وی گفت: شبکه دامپزشکی مریوان نیز در حمایت و انجام کلیه امور مربوط به مرغداران از صدور مجوز جوجه ریزی و نظارت بر پرورش طیور در طول دوره (انجام واکسیناسیون علیه انواع بیماریهای طیور توسط بخش خصوصی تحت نظارت بخش دولتی) تا زمان فروش و صدور گواهی حمل بهداشتی به مقصد کشتارگاه طیور مجاز برابر قانون و مقررات مربوطه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34