ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی دیواندره گفت: ۳۵۰ کیلوگرم انواع مواد خام دامی فاسد توسط بازرسان بهداشتی این اداره از صنوف بازار این شهرستان کشف و ضبط شد.
اهون احمدی اظهار داشت: در راستای تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده های خامی بازرسان بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی این مقدار مواد خام دامی فاسد غیر قابل مصرف را از واحدهای عرضه مواد پروتئینی کشف کردند.
وی افزود: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر عرضه مواد خام دامی فاسد در مراکز عرضه سطح شهر، پیگیری های لازم انجام و بازرسان پس از بازرسی برخی واحدهای صنفی این مواد خامی فاسد را کشف و جمع آوری کردند.
احمدی ارزش ریالی این میزان مواد کشف شده را بیش از۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: پرونده این تخلفات برای صنوف متخلف تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی (تعزیرات حکومتی) تحویل داده شد.
رئیس شبکه دامپزشکی دیواندره اضافه کرد: محموله کشف شده شامل آلایش مرغی دل، جگر، سنگدان و پای مرغ و گوشت چرخ کرده است که با حکم مقام قضایی از چرخه مصرف خارج و معدوم و به چندین مرکز نیز در خصوص عدم توزیع این گونه فرآورده خام دامی تذکر کتبی داده شد.
وی گفت: مردم هنگام خرید فرآورده های خام دامی به تاریخ اعتبار و کیفیت محصول توجه کرده و هر گونه موارد مشکوک و تخلف بهداشتی را با شماره تلفن ۳۸۷۲۲۴۴۱ شبکه دامپزشکی و تلفن گویایی ۱۵۱۲ اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34