فارس/معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: سفیر اندونزی و هیات همراه با هدف گسترش فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری به سیستان و بلوچستان سفر کرد.
مجتبی میرحسینی اظهار کرد: امروز سفیر اندونزی و هیات همراه با هدف گسترش فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری به این استان سفر کرد.
وی افزود: در سفر دو روزه سفیر اندونزی و هیات همراه به استان در نشست های جداگانه ای زمینه همکاری های مشترک بررسی میشود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه خط دریایی اندونزی دبی فعال است، راه اندازی خط دریایی اندونزی چابهار می تواند چابهار را در نقش هاب منطقه ای گردشگری و ترانزیت منطقه قرار دهد.
وی گفت: بررسی ظرفیت های پایانه مرزی میلک و میرجاوه به منظور توسعه اقتصادی و گردشگری، نشست با استاندار و بخش خصوصی گردشگری و اتاق بازرگانی و بررسی مسائل مربوط به ورود و خروج گردشگران کشور اندونزی در سیستان و بلوچستان از جمله مباحث مطروحه بین مقامات استان و سفیر اندونزی خواهد بود.
میرحسینی بیان کرد: برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز از جمله موارد مهم برای طرح در نشست بخش خصوصی گردشگری با سفیر اندونزی خواهد بود.
این مسئول یادآور شد: در روز نخست، وزیر مختار و دبیر اول سفارت اندونزی از سایت تاریخی کوه خواجه و سایت جهانی شهر سوخته و پایانه های مرزی کهک و میلک بازدید داشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c