ایرنا/ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: امسال صدور پروانه شکار پرنده در این استان بر اساس آخرین صورت جلسه کمیته فنی استان ممنوع اعلام شده است.
بعد از محدودیت پنج ساله در ممنوعیت صدور پروانه شکار و واگذاری اختیار صدور پروانه شکار و صید به استان‌ها، سال گذشته در کردستان این ممنوعیت برداشته شد.
این اقدام به منظور سوق پیدا نکردن افراد به سمت شکار غیرمجاز و براساس بررسی‌های انجام شده در خصوص جمعیت و وضعیت گونه‌های مختلف پرندگان و ماهی‌ها اجرا شد.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدت اعتبار پروانه‌های صید وشکار سال گذشته تنها چهار ماه و هر فقره پروانه هم برای یک گونه مشخص صادر شده بود.
شهاب محمدی در ارتباط با اینکه در برخی از استان‌های کشور و حتی استان‌های همجوار کردستان از اوایل هفته جاری صدور پروانه برای متقاضیان پروانه شکار پرندگان خشک‌زی آغاز شده است، گفت: تا امروز براساس صورت جلسه کمیته فنی صدور پروانه صید و شکار امسال در کردستان ممنوع است.
وی یادآور شد: این ممنوعیت به دلیل مشکلاتی که سال گذشته پیش آمد و مخالفت‌هایی که با این اقدام شد، اعمال شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34