ایرنا/معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از روز جمعه بارش پراکنده باران مناطقی از شهرستان‌های اردل و بروجن را فرا می‌گیرد.
مهرداد قطره سامانی افزود: این بارش‌ها از شدت بالایی برخوردار نیست و میزان قابل ملاحظه‌ای را به همراه ندارد.
وی ادامه داد: بارش‌های موثر پاییزی از اواخر آبان تا ۶ آذر وضعیت جوی استان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و این بارش‌ها به صورت فراگیر تمام مناطق استان را در بر می‌گیرد.
قطره سامانی همچنین به کاهش دمای هوای استان در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: صبح روز پنجشنبه نیز شهرکرد با ۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین مراکز استان‌ها گزارش شد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین بلداجی با ۵ درجه سردترین نقطه استان در صبح روز پنجشنبه اعلام شد.
میانگین بارش‌های سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری ۲۲ میلیمتر گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۲۱ درصد کاهش دارد.
این استان سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3