صدا و سیما/ مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: شرکت تعاونی منتظران برند سازی محصولات لبنی شتر عشایر خراسان جنوبیمهدی شهرستان بشرویه مجوز برند محصولات لبنی را دریافت کرده و برند مربوط را به ثبت رسانده است و از این پس محصولات تولیدی عشایر با برند (شرکت کشاورزی عشایری منتظران مهدی شهرستان بشرویه) به بازار مصرف عرضه خواهد شد.
حسین پور افزود: شرکت تعاونی عشایری منتظران مهدی شهرستان بشرویه در سال 94 اقدام به حمایت از عشایر شتر دار منطقه از جمله درپرورش شتر شیری کرده که با عقد قرارداد با تولید کننده شیر شتر مقرر شد تمامی نهاده های دامی تولید کننده را تامین کند.
وی گفت: هم اکنون این شرکت تعاونی موفق به فرآوری شیر شتر و تولید دوغ ، کشک، بستنی و روغن زرد شده که در تورهای گردشگری در تغذیه گردشگر از جمله صبحانه(شیر شتر) و میان وعده و نهار(دوغ شتر) و عصرانه (بستنی ) به مصرف می رسد و در فروشگاه های سطح شهرستان و استان های همجوار از جمله بندر عباس، کرمان، شیراز، مشهد و یزد هم بازار یابی شده است.
مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: پارسال در منطقه عشایری چاه حاجی (ریگ) نیز طرح شتر داری شیری به ظرفیت 4000 نفری با ایجاد اشتغال برای 12 خانوار در حال فعالیت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7