باشگاه خبرنگاران/ نیره پور ملایی مدیر کل حفاظت محیط زیست یزد با اشاره به سرشماری پاییزه پستانداران پناهگاه حیات وحش شیرکوه، گفت: آگاهی و برآورد جمعیت علف خواران منطقه، پایش منطقه و پوشش گیاهی، بررسی وضعیت بارندگی منطقه، مشخص شدن نرخ زایمان و ماندگاری نوزادان متولد شده از اهداف این سرشماری است.
او با بیان این که سرشماری پستانداران یکی از راه‌های پایش جمعیت حیات وحش و نرخ زاد و ولد در استان، مدیریت زیستگاه‌ها و برنامه ریزی و برنامه ریزی جهت توزیع آب و علوفه به شمار می‌رود، ادامه داد: آگاهی از جمعیت و پراکندگی حیات وحش تاثیر بسزایی در نحوه حفاظت از زیستگاه‌ها داشته و به تبع آن درک بیشتر شرایط زیست گونه را به دنبال دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست در سرشماری امسال تشکل‌های مردمی، جوامع محلی، اساتید دانشگاه و غیره با محیط بانان و کارشناسان حفاظت محیط زیست همکاری داشته اند.
پور ملایی بیان کرد: طرح سرشماری پاییزه پستانداران پناهگاه حیات وحش سیرکوه هر ساله با شروع فصل پاییز در منطقه شیرکوه استان یزد انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b