ایرنا/ هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: فردا جمعه شرایط پایداری در استان حاکم است اما در روزهای شنبه ویکشنبه هفته آینده شاهد ورود موج ناپایداری جوی و دریایی خواهیم بود.
معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: این سامانه به صورت بارش باران گاه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد نسبت شدید جنوب شرقی در مناطق دریایی پیش بینی می شود.
کیانوش عارفی افزود: از لحاظ دمایی نیز از هفته آینده کاهش نسبی دما در طول شب در بیشتر نقاط استان هرمزگان محسوس تر خواهد شد.
وی بیان داشت: امروز پنجشنبه نیز در ساعت صبح در برخی نقاط شرقی و مرکزی هرمزگان و در محدوده تنگه هرمز افزایش باد شمال شرقی در محدوده ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهیم داشت.
معاون هواشناسی هرمزگان گفت: وزش باد شمال شرقی ضمن کاهش میزان رطوبت نسبی هوا به طور موقت سبب متلاطم شدن تنگه هرمز و دریای عمان نیز خواهد شد که توصیه می شود شناورهای سبک در رفت وآمد دریایی احتیاط کنند.
وی یادآورشد: بعدازظهر امروزپنجشنبه با کاهش سرعت باد شمال شرقی شرایط دریا برای رفت و آمد شناورهای سبک مساعد خواهد شد.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان ادامه داد: توفان حاره ای ماها MAHA نیز تضعیف شده و در حال حاضر در موقعیت ۱۹.۳ عرض شمالی و ۶۸.۲ طول شرقی قرار گرفته و سرعت باد مرکزی آن به ۳۰نات رسیده است.
عارفی پیش بینی کرد: فردا جمعه با تضعیف بیشتر این توفان از میزان سرعت آن کاسته شود و به تدریج از بین خواهد رفت.
وی گفت: این طوفان تاثیری در سواحل هرمزگان نخواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121