مهر/سیدمسعود عسگریان صبح پنج شنبه در بازدید اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان از سایت میدان میوه‌وتره‌بار بزرگ و جدید همدان با بیان اینکه این پروژه بزرگ شهری، تعطیل است؛ گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد پس از متقاعد کردن شهرداری مبنی بر اینکه سرمایه‌گذار پیمانکار نیست، باید سرمایه‌گذار را در این زمینه، قانع کنیم.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان خطاب به سرمایه‌گذار این پروژه اظهار کرد: متأسفانه شاهد اتلاف وقت ۶۰۰ هزار شهروند همدانی توسط سرمایه‌گذار هستیم زیرا نه تنها پروژه هیچ‌گونه پیشرفت فیزیکی نداشته بلکه روند و نحوه کار هم مورد تأیید نیست.
وی گفت: پس از کش و قوس‌های فراوان مبنی بر تصویب شیوه‌نامه نحوه فروش غرفه‌های میدان میوه‌وتره‌بار جدید انتظار می‌رفت مجموعه سرمایه‌گذاری، وقت مناسب‌تر و بیشتری را برای جبران عقب ماندگی‌ها، به کار گیرد.
عسگریان با بیان اینکه ۶۳ هزار مترمربع زیرساخت و ۳۰ هزار مترمربع فضای عمومی در این پروژه تعریف شده است؛ اعلام کرد: سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری به عنوان مرجع رسمی و تخصصی سرمایه‌گذاری باید حداقل، هفته‌ای یک‌بار بازدید و جلسه مدیریت پروژه را پیگیری کند.

پروژه

وی با تأکید بر اینکه اشتغالزایی و حمایت از سرمایه‌گذار در راستای توسعه شهر مدنظر شورای شهر همدان است، خواستار ارسال نامه‌ تذکر به سرمایه‌گذار پروژه سایت میدان میوه‌وتره‌بار جدید شهر همدان مبنی بر اینکه نحوه اجرای امور پروژه قابل قبول نیست، شد.
عسگریان افزود: در این راستا سرمایه‌گذار باید برنامه زمان‌بندی اجرای پروژه را به شهرداری ارائه دهد.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه به عنوان نماینده مردم بر اساس مراحل تعیین شده، مطالبه‌گر هستیم، گفت: باید شرایط عقب افتاده موجود در این پروژه بزرگ شهری، جبران شود و اگر سرمایه گذار، سرمایه کافی ندارد، اعلام شود تا شهرداری در زمینه نحوه ادامه همکاری تصمیم‌گیری کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e