ایرنا/مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: بارندگی به ۶ هزار هکتار از باغ‌های انار این استان امسال خسارت وارد کرد و ۲۴ هزار تن معادل ۴۰ درصد از محصولات این اراضی آسیب دیدند.
علی اصغر زارعی افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ انار در استان مرکزی وجود دارد که بارندگی به حدود ۶۰ درصد این اراضی خسارت وارد کرده است.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال از محصولات این باغ ها دچار خسارت شده است، اظهار داشت: ۶ هزار هکتار از باغ های انار استان مرکزی تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار داشته و با مکاتبات انجام شده با این صندوق مقرر شد خسارت صاحبان این محصولات به آنان پرداخت شود.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f