فارس/ علیرضا شناسایی اظهار کرد: با ثبت نظام آبیاری زعفران مبتنی بر قنات روستای سنو گناباد در فهرست آثار جهانی سازمان خواروبار سازمان ملل متحد (فائو) طی سال گذشته میزان بازدید گردشگران اروپایی از مزارع زعفران این شهرستان افزایش یافته است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد ادامه داد: بازدید از جاذبه‌های تاریخی نظیر قنات جهانی قصبه، مسجد جامع، مدرسه علمیه نجومیه، روستای هدف گردشگری ریاب و موزه مردم شناسی از دیگر بخش‌های سفر گردشگران ایتالیایی به گناباد بود.

وی بیان کرد: امسال ۱۴۰ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری گناباد دیدن کرده و در اماکن اقامتی و اقامتگاه‌های بومگردی آن اسکان یافتند.
شناسایی خاطرنهشان کرد: از مجموع ۲۵۰ اثر تاریخی شناسایی شده در این منطقه ۱۴۴ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که در این میان «قنات قصبه» به عنوان تنها اثر ثبت شده خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی یونسکو از جایگاه خاصی برخوردار است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد تصریح کرد: از مجموع آثار تاریخی و گردشگری گناباد ۶۰ اثر سابقه چند هزار ساله دارد.
وی افزود: سه هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع گناباد طی سال جاری زیرکشت زعفران رفته است و برداشت این محصول که از ۱۰ آبان ماه آغاز شده است به مدت یک ماه ادامه دارد.