صدا و سیما/ فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۵ نفر از متهمان پرونده ۲۰ میلیارد تومانی سوء استفاده از کارت بازرگانی یک شهروند مریوانی خبر داد.
سردار علی آزادی گفت: در پی ارجاع پرونده ای، درخصوص اینکه فردی با دریافت کارت بازرگانی در شهرستان مریوان اقدام به واردات کالا از جمله شکر به صورت کلان کرده، مراتب به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
سردار آزادی افزود: افرادی با سوء استفاده از کارت بازرگانی مورد نظر اقدام به واردات میلیاردی کالا از جمله ۷۶ هزار تن شکر به کشور کرده و از پرداخت مالیات سرباز زدند.
فرمانده انتظامی کردستان گفت: صاحب اصلی، کارت مورد نظر را به مبلغ حدود ۵ میلیون ریال به افرادی فروخته و خریداران کارت که ۵ نفر بودند با سوء استفاده از آن اقدام به ورود کالا به کشور به صورت کلان کرده و مالیات آن را پرداخت نکردند.
سردار آزادی عنوان داشت: با تلاش بی وقفه مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان و بررسی‌های تخصصی صورت گرفته، متهمان این پرونده در شهر‌های مشهد، نیشابور و تهران شناسایی و با اخذ نیابت قضائی دستگیر و به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: بررسی‌های تکمیلی مأموران نشان می‌دهد، متهمان این پرونده بیش از ۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34