ایرنا/ معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: امسال تا پایان مهرماه پنج هزار ۷۰۰ حادثه مربوط به شبکه آب در سنندج اتفاق افتاد که پرسنل مربوطه در کمترین زمان اقدام به رفع آن کردند.
محمد فرهاد اظهار داشت: در همین مدت سه هزار و ۲۵۰ مورد حادثه شبکه فاضلاب نیز در سنندج به واحد اتفاقات گزارش و نسبت به رفع آن اقدام شد.
وی به اقدامات انجام شده سال جاری این شرکت در سنندج اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از خط انتقال ثقلی به منظور آبرسانی به ایستگاه پمپاژ نایسر به طول یک هزار و ۷۰۰ متر از جمله این اقدامات است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان یادآور شد: امسال هفت باب مخزن ذخیره در مناطق مختلف شهر سنندج به ظرفیت ۲۲ هزار مترمکعب به بهره‌برداری رسید.
فرهاد اضافه کرد: افزایش ذخیره آب سنندج از ۶۷ هزار مترمکعب در پایان سال ۹۷ به ۹۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال جاری از دیگر اقدامات انجام شده امور آب و فاضلاب این شهر است.
وی اظهار داشت: بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه آبرسانی و حدود ۶ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب به ویژه در مناطق منفصل شهری نایسر، دوشان، ننله، قار، گریزه، حسن آباد و آساوله، مورد بهره‌‍‌برداری قرار گرفت.
شهر سنندج دارای بیش از ۴۳۸ هزار نفر جمعیت، ۱۵۱ هزار اشتراک با نیاز آبی معادل ۵۰ میلیون مترمکعب در سال است.
منبع اصلی آب شرب شهر سنندج سد قشلاق است که با خط انتقالی به طول ۸،۵ کیلومتر آب خام به ۲ تصفیه خانه با ظرفیت مجموع ۲،۵ مترمکعب بر ثانیه منتقل و پس از طی مراحل مختلف فیزیکی و شیمیایی، تصفیه و به شبکه توزیع شهر تزریق می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34